Udržujte svůj web stále funkční

15.01.2021

Každý z vás se s tím s největší pravděpodobností již setkal. Kliknete na adresu nějakého webu a zobrazí se vám černožlutá hláška "Under construction". 

Majitelé webu tím sdělují světu, že odkaz máte sice správný, ale momentálně jejich web prochází úpravou, proto není dostupný. 

Co si o tom pomyslíte? Kývnete chápavě hlavou s tím, že přece o nic nejde a napíšete si do diáře, že to máte zkusit znovu třeba za týden? Nebo si řeknete, že asi z neznalosti někdo udělal chybu? Ještě větší průšvih to je, pokud se jedná o první dojem. ☹

Nebo - odkaz na web funguje správně, ale některé nabídky v menu hlásí např.: "Omlouváme se, ale web prochází momentálně úpravou, mějte, prosím, trpělivost".

Toto, prosím, nikdy nedělejte. Současné moderní systémy na tvorbu webů umožňují provádět úpravy v neveřejném módu a až po jejich ukončení je naráz publikovat. Není potřeba to světu předem sdělovat a upozorňovat na svoje nedostatky. Potěšíte tím tak akorát svoji konkurenci.

Jsou to zbytečné chyby, kterými snižujete svoji důvěryhodnost a profesionalitu. Takže již žádné černožluté nápisy a omluvy, že vše ještě není OK. Jako profesionál musíte být OK za všech okolností. 🙂